Hotovostní půjčky

Hotovostní půjčky poskytují zejména nebankovní společnosti. V minulosti vám věděli vyplatit i v bance peníze v hotovosti, ale dnes je to už těžší a pokud si v ní o úvěr zažádáte, je třeba počítat s tím, že peníze vám půjdou na účet.

Ale pod názvem hotovostní půjčky se rozumějí půjčky, u kterých má klient problém prokázat svou bonitu, tedy schopnost je splácet podle smlouvy. Proto se jimi zabývají pouze společnosti, které toto riziko na sebe vědí vzít.

Nebankovní společnosti vám poskytnou půjčky s jejich vyplacením půjčené částky v hotovosti přímo u nich ve společnosti, nebo prostřednictvím obchodního zástupce. Takové hotovostní půjčky využívají často lidé, který by běžně půjčku nedostali z důvodu, že buď mají zápis v úvěrovém registru, nebo v případě vyplacení této půjčky na účet by si ji mohl stáhnout hned soudní exekutor. Samozřejmě že se tak stane pouze v případě, že máte na krku exekuci.

Za všechno se však platí a proto musíte počítat, že pokud vám někdo takovou půjčku poskytne, bude to za poměrně nevýhodných podmínek. Určitě zde budou úroky, jejichž výše bude několik desítek procent, nebo klidně překročí hranici sto procent, případně ještě i více. Druhou velkou nevýhodou je, že výše půjčky nebude nijak vysoká. Můžete počítat s pár stovkami, maximálně s tisíci korun. Pokud budete chtít vyšší částku, musíte ručit nemovitost.

Ta musí být samozřejmě vaše a nesmí být na ní exekuce. Toto si však třeba dobře zvážit, protože pokud nebude vědět hotovostní půjčky splácet, můžete kvůli tisící korunám přijít o střechu nad hlavou.

Proto vám určitě doporučuji půjčit si za takových podmínek opravdu jen tehdy, pokud to je opravdu nezbytné. A pokud tam uděláte, udělejte vše proto, abyste půjčku splatili podle smlouvy. Doba splácení půjčky bývá krátká, když maximálně to je do jednoho roku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *