Konsolidace dluhů

Konsolidace dluhů je určena pro ty, kteří mají více dluhů a chtěli by je všechny skloubit do jednoho a ještě i s lepšími podmínkami. Pokud tak chcete učinit, na začátku vám určitě nejdříve doporučuji vzít si všechny vaše úvěry a půjčky které máte a při každé si vypočítat, jak dlouho ji ještě budete splácet a kolik vás to bude stát. K samotným splátkách nezapomeňte připočítat i všechny poplatky, které jsou s nimi spojeny, například v bance za uskutečnění platby.

Pokud budete vědět celkové číslo, můžete se vydat hledat výhodnější úvěr. Pravděpodobně nejlepší podmínky vám poskytnou v bance, takže začněte tam. Asi nejlépe uděláte, když jim přímo řeknete jaké máte podmínky teď a pokud mají zájem získat vás jako klienta, měli by vám nabídnout něco výhodnější. Pokud je potřebný vyšší úvěr, počítejte s tím, že budete muset založit nemovitost. V případě, že ji máte založenou při jiném úvěru, budete to muset řešit.

Konsolidace dluhů však myslí i na to a vyplatit dluh a vyjmout nemovitost ze zástavního práva a následně ji použít jako ručení při vašem konsolidačního úvěru je poměrně běžné. Často se využívá i přímé vyplacení dlužných částek z nového úvěru. Funguje to tak, že banka rovnou zaplatí vaše úvěry a vy tak nemusíte už nic zařizovat. S tím souvisí i to, že když si chcete porovnat výhodnost nového úvěru nezapomeňte do nákladů započítat všechny náklady.

Přečtěte si:  Jak na refinancování úvěru?

Aby byla však konsolidace dluhů opravdu výhodná je třeba počítat například i s poplatky za předčasné vyplacení půjček.

Konsolidace dluhů u banky: Při vyřizování konsolidačního úvěru v bance nezapomeňte na to, že musíte mít dost vysoký pravidelný příjem a většinou i stálé zaměstnání.

Pokud byste některou z těchto podmínek nesplňovaly, můžete se ještě s žádostí o půjčku obrátit na nebankovní společnosti. Ty vám mohou poskytnout úvěr i bez nich, ale výše úroků bude určitě vyšší než v bance.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *