Konsolidační úvěr může pomoci i vám

Konsolidační úvěr slouží ke konsolidaci různých půjček a úvěrů tím, že se použije na jejich vyplacení a nahradí se tak několik dluhů jedním novým úvěrem, který může ušetřit nemalé finanční prostředky.

Obvykle se na konsolidaci používají bankovní úvěry, které mají na trhu nejlepší možné podmínky co se týče úroků, poplatků, délky splácení i úvěrových limitů. Důležité je si však dát vypracovat více nabídek na úvěr z různých bank a porovnat je.

Jedním z mnoha úvěrů, který může sloužit jako konsolidační úvěr, je bankovní spotřební bezúčelové úvěr. Na vybavení musíte mít v pořádku svou finanční minulost a bankovní i nebankovní úvěrové registry a doložit příjem a jeho výši. Podle toho pak získáte úvěrový limit, čili maximum, což Vám umí banka půjčit podle výše příjmu tak, abyste to podle ní věděli splácet. Na konsolidaci se hodí delší splatností do 8 let a také úrokem od 12-13 %.

Konsolidační úvěr slouží ke konsolidaci různých půjček
wolter_tom / Pixabay

Druhou možností je zkusit bez účelovou hypotéku. Zde není úvěrový limit jen do 25.000 Kč jako v případě spotřebního úvěru, ale závisí nejen na výši příjmu, ale i nemovitosti, kterou založíte. Pro získání neúčelové hypotéky třeba totiž založit nemovitost, aby měla banka záruku splacení úvěru, protože už může jít o úvěr i do výšky několika stovek tisíc korun. Vy si můžete půjčit až do 80% hodnoty zastavené nemovitosti podle znaleckého posudku.

Tip pro vás: Vyzkoušejte konsolidační úvěr od Komerční banky – zajimave-tipy.cz/konsolidace-pujcek-komercni-banka/

Splatnost je až do 25-30 let, což při úroku již od 6 % znamená celkem výhodný konsolidační úvěr, kterým lze splatit opravdu velký objem starých dluhů a úvěrů a zároveň si snížit i měsíční splátku. Nevýhodou je možná nutnost založit nemovitost, ale díky této záruce může být úrok mnohem nižší. Na vybavení obou zmíněných úvěrů v bance ale třeba mít v pořádku nejen svou finanční minulost, ale i nemať exekuci nebo prodlení splátek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *