Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr je využíván stále větším počtem klientů bank. Má několik výhod, díky kterým je poměrně snadno dostupný. Můžete ho využívat non stop a není zase až tak moc finančně náročný. Pokud vás tyto jeho vlastnosti zaujaly, čtěte dál a dozvíte se více. Poskytují ho banky, kde musíte mít založen účet. Princip spočívá v tom, že banka vám na základě vašich obratů na účtu povolí vyčerpat si z něj více peněz než tam máte.

Čím jsou obraty vyšší a pravidelnější, tím je kontokorentní úvěr, nebo i debet vyšší. Může to být až dva tisíce euro. Výhodou debetu je, že pokud ho už máte jednou přiznán, můžete ho stále využívat, aniž byste museli banku žádat o nové schválení. Jedinou podmínkou je, abyste měli ten předchozí splacen. Pokud si chcete vybrat peníze, můžete tak udělat i pouhým výběrem přímo v bance, nebo v bankomatu, případně můžete udělat nákup.

Ten zaplatíte kartou. Výběr můžete realizovat 24 hodin denně, 365 dní v roce. Splácení debetu je také velmi jednoduché, vždyť se děje automaticky, když si banka sama stáhne dlužnou částku z nejbližší úhrady, která vám přijde na účet. Pak si můžete vzít opět další úvěr. Úroky za debet vám banka stáhne vždy najednou na konci měsíce, přesně podle počtu dní jeho využívání. Úrok se totiž počítá na dny, co ho dělá ještě zajímavější, protože nic neproplatí.

Přečtěte si:  V čem je zajímavá rychlá půjčka pro nezaměstnané?

Kontokorentní úvěr má ve srovnání s jinými běžnými půjčkami nevýhodu ve vyšším úroku. Jeho výška může být totiž až do dvaceti procent, přičemž přesnou výšku banka může aktuálně měnit. Výhodou zase je, že pokud ho právě nevyužíváte, neplatíte žádné poplatky.

I proto ho někteří klienti mají vybavený, ačkoliv ho reálně nevyužívají. Slouží jim jako pojistka pro případ, že by z nějakého důvodu peníze neměli a budou potřebovat hotovost, nebo uhradit poplatky.

Kontokorentní úvěr
PDPhotos / Pixabay

Kontokorentní úvěr vám nabídne i GE Money Bank

GE_banner_600x190.png

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *