Porovnání úvěrů v bankách

Porovnání úvěrů v bankách je nejlepší udělat podle jednotlivých kategorií. Hypoteční úvěry, spotřebitelské úvěry bez určení účelu jejich využití, úvěry pro právnické společnosti a jiné kategorie. Můžeme začít například hypotečními úvěry. Ty v současnosti už patří mezi stabilní typy a nabízí jejich téměř každá banka.

Jako první si vždy porovnejte výši úroků. Ty mohou začínat již od 3,5 procenta, ale některé banky v rámci akcí vědí tento úrok snížit. Porovnání hypoték dostupné na Idnes.cz

Aby však bylo srovnání úvěrů v bankách co nejpřesněji, zkuste si pevně stanovit výši úvěru a dobu splácení. S těmito údaji pak zajděte do více bank, kde si dejte udělat nabídku a ty pak bez problémů porovnáte a vyberete tu, která vám nejvíce vyhovuje. Je však třeba vidět i na jiné věci kromě výše úroků. Porovnejte si i poplatky, pokud jejich banky ptají a také všechny podmínky pro přidělení úvěru. To znamená hlavně výšku vašeho příjmu.

Ne všude totiž může stačit stejná částka. Pokud máte méně než 36 let, můžete také využít zvýhodněný hypoteční úrok pro mladé. Díky ní můžete mít úrok pro prvních pět let splácení ještě nižší až o tři procenta. Dvě procenta dotuje stát a to třetí je na bance, jestli ho přidá, nebo ne. Toto si určitě prověřte. Podobně buďte důsledný i při jiných úvěrech. Nejlépe uděláte, když budete porovnávat vždy stejnou částku a stejné podmínky.

Přečtěte si:  Rychlé půjčky pro každého

Porovnání úvěrů v bankách se vám vyplatí dělat i před založením nového účtu, pokud plánujete z něj využívat povolené přečerpání účtu, čili debet. Jeho podmínky má každá banka jinak nastavené. Výše úroku může být přibližně od 15 do 20 procent. Důležité je také vědět do jaké výšky vám dokáže banka takto půjčit. Určitě si prověřte i výši poplatku za vedení takového debetního účtu. Při dobrém rozhodnutí můžete takto ročně ušetřit i stovky korun.

Porovnání úvěrů v bankách
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *