Přefinancování úvěru

Přefinancování úvěru je trend, který nabízejí několik banky ve formě speciálního úvěru, který je určen pouze na to. Spíše si ale řekněme, co to vlastně přefinancování je. Jednoduše řečeno, je to nahrazení původního úvěru, novým, kterým ten starý vyplatíte. Pak vám zůstane na splácení ten nový, ale jelikož by měl mít oproti původnímu lepší podmínky, tak ušetříte. Aby se vám to ale opravdu povedlo, musíte si podmínky obou úvěrů dobře ověřit.

Jako první si nejdříve podívejte, kolik ještě máte splácet při současném úvěru. Čili kolik vás to bude stát na splátkách, ale i na poplatcích, které jsou s tím spojené. Když budete vědět částku, třeba zajít do banky a tam si dát vypracovat nabídku, na stejnou částku. Pak si jen nabídku porovnejte a pokud je výhodnější, refinancování úvěru může být realitou.

Další informace: Abyste však nový úvěr dostali musíte splnit určité podmínky. Jednou z nich je předložení potvrzení o příjmech.

Některé banky mají přímo na své internetové stránce tabulku, kde si můžete snadným způsobem zadat údaje o vaší půjčce a stránka vám obratem ukáže, kolik můžete ušetřit, pokud si zvolíte novou půjčku u nich. Dokážete takto snížit výši úroku až o 3,2 procenta. Půjčit si zde můžete nejvíce 600 000 bez poplatku za přidělení úvěru a někdy i bez dokládání výšky vašeho příjmu. Navíc můžete také získat i slevu z pojištění úvěru a za vedení účtu.

Přečtěte si:  Jak na refinancování úvěru?

Pokud chcete udělat přefinancování úvěru na který máte zastavenou nemovitost, musíte počítat i s náklady na její vynětí zpod původního úvěru a opětovné ohodnocení. Některé banky proto nabízejí tyto služby pro klienta zdarma. Pokud si jdete vzít nový úvěr u stejné banky, kde máte i původní úvěr, většinou vám toto zástavní právo umožní banka přenést zdarma. Výše úvěru je omezena hodnotou nemovitosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *