Jak na refinancování úvěru?

Refinancování úvěru se využívá stále častěji. Je to zejména proto, že v současnosti je na trhu poměrně dost úroků, které mají výhodnější podmínky, než starší úvěry, které jste získali v minulosti. Nabízejí je banky buď v podobě běžných úvěrů, nebo některé banky mají i speciální produkty, přímo k tomuto účelu. Pokud k nim přijdete ze svým současným úvěrům, dokáží vám dát nový, ve kterém se zaručují, že vám nabídnout úrokovou sazbu nižší o 3,2 %.

Jako první si zkuste zajít na jejich internetové stránky, kde můžete najít tabulku, kterou vyplníte parametry z Vašeho současného úvěru. Obratem se vám nabídne řešení, které je levnější a tedy výhodnější. Je pak jen na vás, zda uvedený produkt využijete. Týká se ale pouze úvěrů, které jsou maximálně do 600 000 korun.

Při větších už musíte zkusit běžný hypoteční úvěr, který bude mít výhodnější podmínky, musíte však určitě počítat se založením vaší nemovitosti.

Pokud máte nemovitost založenou při původním úvěru, budete ji muset vyjmout z ručení spolu s vyplacením úvěru. S tímto vším vám pomohou i poskytovatelé nového úvěru a dokonce i zdarma. U starých úvěrů si ověřte, zda vůbec můžete úvěr předčasně splatit. Výše úroku při hypotečním úvěru s kterým chcete udělat refinancování úvěru začíná již od 3,5 procenta, maximální doba splatnosti je v bance 30 let a předkládáte i potvrzení o pojme.

Přečtěte si:  Přefinancování úvěru

Abyste však dosáhli prefinacování úvěru v co nejvýhodnější podobě, doporučujeme navštívit více poskytovatelů úvěrů. Všude si dejte udělat nabídku na stejnou částku a stejnou dobu splatnosti a pak je jen jednoduše porovnáte. Využijte to, že každý poskytovatel vás bude chtít za klienta a tak se vám bude snažit dát co nejlepší nabídku. Neváhejte mu proto ukázat váš současný úvěr, aby vám nabídl lepší cenu, případně ukažte nabídky z jiných bank.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *