Úvěr pro studenty

Úvěr pro studenty poskytují banky v podobě menších půjček, kde platí stejná pravidla, jako u jiných běžných půjčkách. Tyto malé úvěry slouží k vyřešení běžných rychlých potřeb studenta. No pokud potřebujete peníze na celé studium, vyplatí se je vzít v podobě flexi půjčky (vyhledejte si Flexi půjčku). Ta může dosáhnout maximálně 250 000 Kč, u nejdelší splatnosti 72 měsíců. Velmi zajímavá je výše úroků, která začíná již od 4,9 procenta, ale běžnější je úrok 7,9 %.

Při výpočtu nákladů na tuto půjčku netřeba zapomínat ani na poplatky, které jsou s ní spojeny. Některé banky zvýhodňují ty studenty, kteří studují na vybraných vysokých školách, s nimiž má banka spolupráci. Většina studentů se ale spíše snaží získat půjčky z fondu na podporu vzdělávání, který založil a podporuje stát. Získat v něm můžete půjčku do výše 50 000 Kč na jeden školní rok. Doba splácení může být minimálně 5 a maximálně 10 let.

Výše úroku se mění každý rok, přičemž na rok 2013/2014 je určena na 4,5 procenta. Výhodu má tento úvěr pro studenty kromě výhodného úroku i v tom, že si můžete odložit splácení až o šest let, což znamená že půjčku vlastně můžete splácet až po skončení studia na škole.

Měli byste vědět: Také je třeba poznamenat, že během tohoto odkladu se vám půjčka nijak neúročí, takže se vám nijak nezvyšuje náročnost při jejím pozdějším splácení.

Abyste takový výhodný úvěr pro studenty získali musíte být studentem vysokoškolského studia, co musíte doložit příslušným formulářem. Zvýhodněný mohou být studenti, kteří vědí předložit potvrzení že jsou studenty se specifickými potřebami, nebo jsou studenty denního studia, případně potvrzení o tom, že dosahuje lepší studijní výsledky než jiní studenti. Množství přidělených půjček záleží i na tom, kolik financí může fond spolu poskytnout.

Přečtěte si:  Půjčka přes internet
Úvěr pro studenty
OpenClips / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *