Užitečné rady, jak si vybrat nebankovní půjčku

Rozhodli jste se, že si požádáte o nebankovní půjčku? Máme pro vás několik rad, jak si úvěr od nebankovní společnosti vybrat – správnou volbou můžete spoustu peněz ušetřit, naopak chybným výběrem můžete o nemalou částku zbytečně přijít. Nabídka nebankovních půjček je už dostatečně široká i pro rizikové klienty, není tak důvod brát si předražený úvěr.

Promyslete si, jak vysokou částku potřebujete

Hned na začátku je důležité důkladně si rozmyslet, zda opravdu půjčku nutně potřebujete a pokud ano, o jak vysokou sumu si zažádáte. Mnoho lidí dělá chybu, že si berou zbytečně vysoký úvěr, který pak obtížně splácejí nebo jej musejí hradit příliš dlouho. Nemá smysl se zadlužovat, pokud existuje i jiné řešení – zvláště některé nebankovní půjčky jsou častou příčinou dluhů, osobních bankrotů nebo dokonce exekucí.

Důležitá je také splatnost půjčky – pozdní splacení se může hodně prodražit

Před žádostí o úvěr si ověřte, jak dlouhá je jeho doba splatnosti a spočítejte si, zda jej dokážete splácet včas a bez problémů. Spousta poskytovatelů má vysoké pokuty a sankční poplatky a při pozdním uhrazení splátky se vám může půjčka nepříjemně prodražit. Raději si tak předem zjistěte, jak je to s případným prodloužením vaší nebankovní půjčky, abyste se později nedostali do dluhové spirály.

Přečtěte si:  Půjčky přes SMS

U krátkodobého úvěru si vyberte ten, co je bez poplatků

Pokud si chcete půjčit peníze třeba na rok nebo na delší období, je jasné, že budete muset kromě částky, kterou jste si půjčili, uhradit i určitý úrok. U malých krátkodobých úvěrů to ale úplně vždy neplatí. Jestliže vám stačí jen několik tisíc a jste schopní je vrátit do měsíce, můžete si vybrat hned z několika půjček, kde noví klienti neplatí žádné úroky ani poplatky. Jedná se např. o půjčku Zaplo, Ninja půjčku, Via SMS nebo CreditOn. Oblíbená je také Japonská půjčka, tu ale musíte splatit do 14 dní, abyste ji měli napoprvé zdarma.

U dlouhodobé půjčky vsaďte na jistotu

V případě dlouhodobých nebankovních úvěrů je třeba se více dívat na čísla udávající RPSN (roční procentní sazbu nákladů), úrokovou sazbu apod. Nejrozumnější je neriskovat a půjčit si od některého z tradičních a ověřených poskytovatelů. Patří mezi ně např. půjčky Cetelem, Home Credit nebo Cofidis, spolehlivou stálicí v tomto sektoru je pak půjčka Provident. Ta je nabízena ve dvou variantách, vybrat si lze buď hotovostní, vyplácenou na ruku, nebo bezhotovostní, vyplácenou na bankovní účet. Rozdíl není pouze ve způsobu výplaty, ale i poplatcích – bezhotovostní půjčka od Providentu vyjde výrazně levněji. Hotovostní varianta je ale zajímavá jednak pro ty, kteří nemají bankovní účet (např. kvůli exekuci) nebo pro ty, kteří na peníze hodně spěchají a potřebují je hned – vyřízení bezhotovostního úvěr v tomto případě trvá trochu déle.

Přečtěte si:  Nebankovní půjčka pro problémové klienty vyžaduje jen platný OP

K výběru použijte nezávislé srovnávače půjček

Abyste měli jistotu, že jste si vybrali správně a neopomenuli některou jinou,výhodnější půjčku, doporučujeme použít některý z nezávislých webových portálů, jež se věnují srovnání půjček. K těm nejlepším patří zejména CoolPůjčky.cz, ParádníPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz, spoustu zajímavých informací nabízí také finanční magazín Půjčko.cz. Výhodou srovnávacích webových stránek jsou nejen samotná čísla, ale i podrobné recenze a veškeré další potřebné informace na jednom jediném místě. Využitím těchto webů tak ušetříte cenný čas i peníze a kromě toho se vyhnete riziku podvodných půjček.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *